Hicri : -2 Cemaziye'l-Ahir 1438 , Miladi: 24 Şubat 2017
Yarabbi bu gece bu kulların zevklerini terk ettiler. Bu kulların velev ki İnternet'ten, velev ki radyodan şuanda sohbete yöneldiler. Yarabbi Sen şahitsin ki; ve meleklerin de şahittir ki; Hristiyan şirk merasimine tazim etmediler, değer vermediler. Senin dinine değer verdiler. Yarabbi sen 12 de de bu kullarını düzgün yolda sabit eyle. 12 den sonrada, yarından sonrada. Allah'ım ölünceye kadar Allah'ım. zalimlere uydurma, zalimlere meylettirme. Sen buyurdun şirk en büyük zulüm.
(31.12.2013 Tarihli Ahmet Yesevi Derneği Sohbeti)


1:59:59 Dua ve Salevat.
1:53:40 Allahım bu gece bizleri zikredenler hürmetine bağışla. Bir dahada günaha bulaştırma. Beraber zikredelim İnşaallah. Bütün belalara karşı gelsin İnşaallah. Gale men lehu. La İlahe İllallah, La İlahe İllallah, La İlahe İllallah, La İlahe İllallah, La İlahe İllallah, La İlahe İllallah, La İlahe İllallah, La İlahe İllallah,La İlahe İllallah, La İlahe İllallah, La İlahe İllallah Muhammedün Resulullah.
1:44:46 342 bin bela bu gece yarısından sonra hasıl oluyor. Bir çok Evliyaullah bunu keşifle gördüler. Okunacak birçok dua var.12 Fatiha, 100 Bismillahirrahmanirrahim, 100 "Bismillâhillezi lâ yedurru ma’asmihi 100 Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm 27 İnnâ enzelnâhü 1 Salavatı Şerif. Son çarşamba 100 tane Ya Halukun 100 tane Sübbûhun Kuddûsün
1:42:03 Bir memleketin halkına mevla azap kararı aldı. Melekler gönderdi. Orada 18 bin alim vardı. Hepside Peygamber kadar amel yapmıştı. Melekler geldiler. Gece yarısı 18 bin kişi teheccüt namazı kılıyor Peygamber gibi. Allah Allah biz herhalde yanlış geldik dediler. Ya Rabi biz doğru mu geldik? Doğru geldiniz. Ya Rabbi burada bu kadar ibadet eden var. Bir Allah diyenin hatırına kıyamet kopmaz. O gece herkes içmiş sızmış bir köşeye.Sen o sırada kalkmış teheccüt kılıyorlar ya batırmaya onlardan başla.
1:39:47 Yuşa Peygambere Allahu Teala buyurdu. Ey Yuşa! Ben senin kavminin iyilerinden 40 bin, kötülerinden 70 bin kişiyi helak edeceğim. Yuşa Aleyhisselam şaşırdı. Dedi: Ya Rabbi! 70 bin kişi kötü ise kullar senindir.Azap edersin, hak senindir. Kim ne karışır. 40 bin kişi buyuruyorsun ki iyidir bunlar. Niye helak ediyorsun? İtiraz için değil, hikmetini öğrenmek için sordu. Mevla buyurdu ki: Bunlar iyidirler. Ama kötülerle içli dışlıydılar. Benim kızdığım işleri kötüler yapınca benimle gazap etmezler.
1:38:23 Efendi Hz. ne güzel takvim yapardı. Dünyacılar işte, sizde işte. Dünyacılar eğlencede, siz seccadede ibadette. Onların eğlenceleri, fuzuli işlerinde siz Allah'a ibadet ve kullukta. Rasulullah Aleyhisselam 5-10 senede dünyanın düzenini değiştirdi. Her yere tebliğ, her yere davet. Allah bize bu kadar imkanlar verdi. Dinimiz bizi ebedi saadete götürmeye yeterli. Neyimiz eksik ya. Niye özenti yapıyoruz. Bırakalım o tarafları dönelim dinimize.
1:35:52 Ey inananlar, sizden olmayanları sırdaş ve astar etmeyin. Sizin bozgunculuğun uz için ellerinden geleni artlarına koymazlar. Hep sizin sıkıntınızı istemişlerdir. Öfkeleri, kinleri ve nefretleri ağızlarından fışkırıyor. Gönüllerinde sakladıkları daha büyüktür. Ama siz onlara yaranmak için, Noellerini kutlamak için elinizden geleni yapıyorsunuz. Biz size dostunuzu, düşmanınızı tanıttık ah aklınızı çalıştırsanız.
1:34:35 Suriye'nin durumunu görmüyor musunuz? Libya'nın durumunu görmüyor musunuz? Mısır'ın durumunu görmüyor musunuz? Filistin'i, Doğutürkistan'ın duymuyor musunuz? Afganistanı duymuyor musunuz? 30-40 yıldır millet ne halde. Türkiye'de bir ufak huzur bir şeyler olacak derken oda karıştı kargaşaya gitti. Çünkü bize rahatlık battı. Vaazları arttıracak yerde eksilttik. Tebliği arttıracak, yerde fitne çıkarmayalım dedik neme lazım dedik.
1:29:29 İnsanlar şeriat sizliğin alenen işlendiğini görürseler. Elinden geliyorsa eliyle düzeltmeli. Elin ermedi haa senin oğlan almış eve getirmiş. O zaman elinden gelebilir belki. Bir karış bile olsa, dini için, haramdan kaçınmak için giderse, Allah Rızası için hicret etmiş sayılır. Televizyon açık, gücü yok, evden çıkamaz. Çıksın diğer odaya. Dua etsin. Elinden gelmedi, dili ile nasihat edecek. Onu da yapamadı kalbinden yarabbi razı değilim diyecek. O da imanın en düşüğü. Bundan ötesinde iman kalmaz.
1:27:32 Rasulullah buyurdu. Bir cemaat geceleyecek, benim ümmetimden. Kıyamete yakın olacak bu. İnşallaha bu gecenin sabahından olmaz. Hadis var. Olacaktır. Benim ümmetimden bir kavim bir gece eğlenme, şımarma, haddi aşma hali üzerinde sabahlayacaklar dır. Sabah kalktıklarında domuzlara ve maymunlara dönüşmüş olacaklardır. Yemin ediyor Rasulullah(s.a.v.) Bu kıyamet alametlerindendir. Tabi ki kıyamete de çok uzak değilizdir.
1:23:26 Bir adam bütün evliyanın, enbiyanın iyi amellerini işlese. Ama oturup kalkması ve birlikte bulunması, sohbeti kötülerle olsa. Ben o adamın bütün sevaplarını günaha çevireceğim. Kıyamet günü onu kötülerle haşr edeceğim. Bir adam kötülerin amelini yapsa, ama kalbi iyilerle, oturup kalkması iyilerle olsa, ben onun günahlarını hayra çevireceğim ve iyilerle haşr edeceğim.
1:22:21 Kim bir topluluğa benzemeye çalışırsa o onlardandır. Kime benzedin sen, 1400 yıldır hangi İslam örfünde var bu ya. Kim bir toplumun karaltısını arttırırsa onlardandır. Kalabalığı bir kişi arttırdın. Allah bizi hep İslam tarafının kalabalığını artıranlardan eylesin.
1:14:26 Niye? Senin fıkhına göre, bir müşterinin aldığı mal ayıplı mal ise o malı geri verme hakkı var. Görüyor musun? Şeytanı nerelere uzanıyor ya. Cehennemde ebedi yanacağını düşünmüyor. Tabi yanına adam arıyor. Mevla buyurdu ki: Ey İblis sen benim şeriat-imin cahilisin. Eğer müşteri, malın kusurlu olduğunu biliyorsa, geri verme hakkı yok. Elhamdülillah biz Allah tarafında kaldık.
1:13:30 Allah inananlardan canlarını, mallarını, satın aldı. Karşılığında onlara cenneti sözü verdi. Şeytan Allah'a dedi ki: Senle bir fıkıh meselesi görüşmek istiyorum. Sanki müçtehit ya. Mevla dedi ki söyle. Ya Rabbi sen bunlarla, alış veriş yaptın ya, ben müşteri oluyorum onlara.
1:13:30 Allah inananlardan canlarını, mallarını, satın aldı. Karşılığında onlara cenneti sözü verdi. Meşhur bir ayet bu değil mi? Şeytan kalktı Allah'a dedi ki: Senle bir fıkıh meselesi görüşmek istiyorum. Sanki müçtehit ya. Mevla dedi ki söyle. Ya Rabbi sen bunlarla, alış veriş yaptın ya, ben müşteri oluyorum onlara. Niye? Senin fıkhına göre, bir müşterinin aldığı mal ayıplı mal ise o malı geri verme hakkı var. Görüyor musun? Şeytanı nerelere uzanıyor ya. Cehennemde ebedi yanacağını düşünmüyor. Tabi y
1:12:46 Siz ateş çukurunun içinde idiniz. Allah sizi kurtardı. İslam ile Kur'an ile. Yoksa hep cehennem deydik bizde. Bu sohbetler olmasa, Efendi Hz. olmasa, ulemamız olmasa, neredeydik hepimiz? Bu gece tam Hristiyan merasimlerini kutlama bahanesiyle, cehennemin dibindeydik. Ama bizi çekti, aldı yukarı, Elhamdülillah. Bir daha iade etmesin Allah'ım.
1:01:46 İsa Aleyhisselam bir Kariye ye uğradı. 12 havarisi var. Onun hak dinini onlar yaydılar. Bozanlar onlardan sonra gelenler. Kur'an-ı Kerimde yazıyor. İsa Aleyhisselam ölüleri diriltiyordu. Baktılar herkes olduğu yerde ölmüş. Dediler Ya Ruhallah Allah'a bir müracat etsen bu Kariye'nin ahalisine ne olmuş?
58:23 O mübarek şahısta açtı ellerini Yarabbi bunları dünyada nasıl eğlendiriyorsun, zevklendiriyorsun, keyiflendiriyorsun ahirette de zevklerini daim eyle. Deyince bunlar bir durdular. Amin dedi. Evladım bizde böyle dua edelim. Ahirette nasıl eğlenebilirler. Hidayetle, tövbe etmekle. Bu duanın manası nedir? Yarabbi bu adamlara hemen tövbe nasip et orada da eğlenmelerini daim et.
57:26 Hatta evliyaullahtan bir zatın ettiği duayı edeceğiz. Dicle kenarına gitti müritleriyle zikir yapalım,bir Hatmi Şerif okuyalım diye. Birde baktı ki aaa bir kayık, kadın erkek karışık, çalgı çengi,şarap eğleniyorlar. Müritler dedi ki hocam biz şehirden geldik, derenin kenarına, burada da bunlarla karşılaştık. Bir beddua buyursanıza. Bu müritler de bir acayip hemen Şeyhleri gaza getirip yani Evliyaullah gaza gelir mi? Sanki onlar orada hamsilere yem olsa onlara cennette geniş yer kalacak.
56:53 Sen Müslümanlardan gözünü ayırma. Dünya hayatının süsünü arayarak, Nişantaşı ne olmuş? Beyoğlu ne olmuş? Ne olursa olmuş. Allah onlara da hidayet nasip eylesin, tövbe nasip eylesin. Nice kötü yolda olanlar şimdi buradalar. O gece beddua edilseydi de onlara tutsaydı bu gece burada olamazlardı. Onun için beddua yok, biz dua edeceğiz.
İzlenme : 138881 defa izlendi
Facebook da Paylaş Paylaş  
Diğer Medyalar
18 Ağustos Tarihli Bu Haftanın Sohbeti
22-08-2016
28.07.2016 Tarihli Bu Haftanın Sohbeti
01-08-2016
28.07.2016 Tarihli Bu Haftanın Sohbeti
01-08-2016
02.07.2016 Tarihli Kadir Gecesi Özel Sohbeti
01-08-2016
02.06.2016 Tarihli Bu Haftanın Sohbeti
03-06-2016
SOHBETLER SORU CEVAPLAR